راهکار ارتباطات یکپارچه

راهکار ارتباطات یکپارچه

سیستم هاي پیام رسان راهکاري در پاسخ به نیاز گسترش ارتباطات درون سازمانی، جهت تبادل اطلاعات بین پرسنل، به منظور اعمال واکنش به موقع، در برابر رویدادهاي کاري می باشد.

با عملیاتی کردن این سیستم شما می توانید به راحتی با سایر افراد (درون سازمانی) مستقل از موقعیت مکانی-زمانی ایشان ارتباط برقرار کنید. این سیستم همچنین قابلیت اجراي نرم افزارهاي نصب شده بر روي سایر سیستم ها را هم فراهم می کند.

از قابلیت هاي این سیستم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. امکان گفتگوي صوتی و تصویري و نوشتاري همزمان با کلیه اعضا
  2. امکان برقراري جلسات مجازي و کنفرانس صوتی و تصویري مجازي
  3. به اشتراك گذاري سریع و آسان فایل ها با دیگران
  4. به اشتراك گذاري Desktop با دیگران به صورت تعاملی
  5. برقراري ارتباط به صورت کاملا امن با کدگذاري TLS

راهکار ارتباطات یکپارچه

 تکنولوژی از زمان اینترنت به سرعت در حال پیشرفت است و فرم های جدید ارتباطی، اشتراک گذاری ایده ها و اطلاعات را ممکن ساخته است و دنیای تجارت را وارد دهه دیجیتالی جدید کرده است. سازمان ها و بنگاه های اقتصادی روش هایی را جستجو می کنند که محیط های ارتباطی را در یک سیستم مجازی برقرار کند. UC یا Unified Communication تمام سیستم های ارتباطی را یکپارچه می سازد. تکنولوژی UC داده های صوتی، تصویری و متنی را فشرده کرده و توسط خطوط داده سیگنال که امروزه برای ارتباط اینترنت و اینترانت استفاده می شود انتقال می دهد. در هر شبکه داده دیجیتالی اینترنت و اینترانت مقدار زیادی از پهنای باند استفاده نمی شود. UC این پهنای باند راکد را مورد استفاده قرار داده و از آن برای انتقال داده صوتی همراه با داده های دیجیتالی استفاده می کند.

برخی از مزایای استفاده از Unified Communication

 بدون شک مهم ترین مزیتی که می توان برای سیستم های UC در نظر گرفت کاهش هزینه های مخابراتی می باشد. به عنوان مثال هزینه مخابراتی دو محلی که با استفاده از سیستم Unified Communication تجهیز گردیده اند، برای برقرای تماس با هم از بین خواهد رفت و برای برقراری ارتباط تصویری، صوتی و متنی بدون هیچگونه هزینه مخابراتی امکان پذیر می باشد. همچنین از آنجایی که شماره ها به Communicator ها اختصاص داده می شوند در صورت تغییر محل کاربر هزینه های جابجایی یا انتقال شماره از بین خواهد رفت که این Communicatorها می توانند به صورت نرم افزاری یا سخت افزاری پیاده سازی گردند که در صورت پیاده سازی به صورت نرم افزاری هم از لحاظ هزینه صرفه جویی صورت می گیرد و هم امکانات بیشتری در اختیار کاربر قرار داده می شود.

کاهش هزینه های خرید تجهیزات: با توجه به این که سیستم Unified Communication از همان بستر فیزیکی شبکه دیتا جهت انتقال اطلاعات استفاده می نماید، نیاز به ایجاد بستر مجزای مخابراتی برای استفاده کنندگان از تکنولوژی از بین می رود. از طرفی با توجه به امکانات متععدی که این تکنولوژی در اختیار استفاده کنندگان خود قرار می دهد نیاز به خرید بسیاری از تجهیزات از جمله فکس، سیستم های گزارش گیری از مکالمات و حتی سیستم Voip Conference و غیره از بین می رود.

کاهش هزینه های نگهداری: با توجه به یکپارچگی بسترهای مخابراتی و دیتا، هزینه های نگهداری راهکار مزبور به حد قابل توجهی کاهش می یابد.

توسعه پذیری: این سیستم هیچ گونه محدودیتی در تعداد کاربر ندارد و بر اساس طراحی اولیه و نیازهای سازمان قابلیت افزایش تعداد کاربررا دارا می باشد. همچنین ممکن است یک سازمان در مرحله اول فقط برخی امکانات نظیر Video Conference را خواستار باشد، مزیت توسعه پذیری این سامانه این امکان را می دهد که در صورت نیاز سازمان امکانات دیگر این راهکار همچون Voice Mail ،Voip ، Fax، و ... به آن اضافه شود.

امنیت: این سیستم علاوه بر بکار بردن الگوریتم های کد گذاری بر روی داده ها، از تکنولوژی Certificate و امضای دیجیتال نیز بهره می برد.

پشتیبانی از فناوری Virtualization: این سیستم قابلیت استفاده از تکنولوژی Virtualization را دارا می باشد. این مزیت باعث می شود هزینه تهیه سخت افزار قوی برای نصب آن به طرز چشم گیری کاهش یابد.

 


چاپ   ایمیل