پشتیبانی فنی 24 ساعته

پشتیبانی فنی 24 ساعته

ارائه راهکارهای خاص بازدید: 6645

کارکرد مستمر و بدون وقفه سامانه IT هر شرکت مستلزم نظارت فنی بر کارکرد بستر شبکه توسط کارشناسان مجرب و واکنش سریع به رویدادها و هشدارهای شبکه به منظور پیشگیری از بروز مشکلات و یا رفع آنها در کوتاه ترین مدت می باشد.

واحد پشتیبانی فنی "امداد کامپیوتر تهران" پس از بررسی وضعیت شبکه کامپیوتری مشتری پیشنهاد های لازم را به منظور رسیدن به وضعیت استاندارد و قابل قبول ارائه داده، پس از پیاده سازی راهکارهای مربوطه، اقدام به انعقاد قرارداد پشتیبانی می نماید. 

روش های مختلف پشتیبانی توسط گروه پشتیبانی و نگهداری "امداد کامپیوتر تهران" 

اعزام کارشناس بصورت مستمر: در این نوع پشتیبانی، اعزام کارشناس به سایت کارفرما به منظور بررسی مشکلات شبکه و رفع نیازهای مشتری، به صورت ثابت انجام می گیرد. بنا به نیاز و یا درخواست مشتری، امکان استقرار کارشناس در سازمان ها را نیز فراهم نموده ایم. در این طرح، کارشناس مستقر مانند یک مدیر شبکه، نگهداری شبکه را بر عهده دارد.

 اعزام کارشناس در مواقع بروز مشکل در قالب اورژانس کامپیوتر: کارشناس به صورت دوره ای و در مواقع بروز مشکل اعزام می شود. مدت حضور کارشناس در محل، تا زمان برطرف شدن کامل مشکل می باشد.

 اعزام تیم کارشناسی: به منظور پوشش نیاز سازمان های بزرگ و یا سازمان هایی با شبکه وسیع، تیم کارشناسی اعزام خواهد شد.

 پشتیبانی از راه دور: کارشناسان فنی شرکت بر روی سیستم های مشتری ریموت می زنند و علاوه بر بررسی وضعیت سیستم ها، مشکلات بوجود آمده را برطرف می نمایند.

 پشتیبانی تلفنی در قالب اسمی امداد رایانه: در این نوع پشتیبانی، کارشناسان پشتیبانی از طریق تلفن راهنمایی های لازم را به مشتریان گرامی ارائه می کنند.

 

کارشناسان "امداد کامپیوتر تهران" از سال های اولیه تاسیس، خدمات و پشتیبانی شبکه و کامپیوتر را در مراکز مختلف آغاز و تا امروز نیز منشاء خدمات مثبت و متنوع در این زمینه بوده است. بسیاری از مجموعه های طرف قرارداد با وجود دشواری ها و فراز و نشیب هایشان در بخش انفورماتیکی خود، بارها این شرکت را تنها گزینه جهت حل مشکلات خود ارزیابی نموده اند. ثبت مراحل سرویس نگهداری (از درخواست مشتری، تا حل مشکل)، جهت گزارش گیری و برنامه ریزی مدیریتی، از اقدامات نوین بخش پشتیبانی سخت افزار محسوب می گردد.

 سرعت مراجعه کارشناسان شرکت پس از اولین تماس اگر مهم ترین شاخص برای سرویس دهی نباشد از معیارهای پر اهمیت در این مقوله  محسوب می شود. شرکت "امداد کامپیوتر تهران" اعزام نیرو را در کمتر از 1 ساعت پس از درخواست مشتری در محدوده تهران تضمین می نماید.

 تحصیلات دانشگاهی در رشته های کامپیوتر و گذراندن دوره ها CCNA – MCSE – MCITP و دوره های فراوان بین المللی دیگر از شرایــــط کارشناسان شرکت جهت حضور در محل متقاضی محسوب می شوند. در کنار بار علمی، اعتماد متقابل و حسن برخورد از موارد مورد تاکید مدیریت در مراجعات کارشناســان می باشد. دریافـت فکس در فرم های مخصوص یا دریافت ایمیل از طریق پر کردن فرم درخواست نیرو در سایت شرکت، راه های مکتوب جهت ارتباط مشتریان با شرکت می باشد. ثبت اطلاعات خدمات سخت افزاری و نرم افزاری، شناسنامه سیستم ها و مشخصات کاربران در بانک های اطلاعاتی و تهیه گزارشات مختلف مدیریتی.

 بانک نرم افزاری جامع و تجربه کارشناسان شرکت جهت راهنمایی کاربران در استفاده بهینه از سیستم های خود موجب افزایش راندمان محموعه های طرف قرارداد می گردد. تشکیل کلاس های گروهی با شرکت پرسنل نیز گام مهمی در ارتقاء سطح انفورماتیکی و به مرور کاهش نیاز به مراجعات مکرر کارشناسان شرکت محسوب می گردد.

 ثبت خدمات رایانه ای انجام شده بر روی سیستم ها به عنوان سابقه و استفاده در مراجعات بعدی از خدمات ممتاز ایــــن شرکت می باشد.  تشکیل شناسنامه برای سیستم ها و تجهیزات جانبی و درج سابقه سخت افزاری و نرم افزاری، مرجع معتبری برای آنالیز و تعیین استراتژی در آینده است.

 

چاپ