نصب و راه اندازی انواع آنتی ویروس شبکه

نصب و راه اندازی انواع آنتی ویروس شبکه

خطرات ناشی از ویروس ها و بدافزارها و لزوم استفاده از آنتی ویروس مطمئن برای مقابله با این خطرات بر کسی پوشیده نیست.بر این اساس، ضروری است از یک آنتی ویروس تحت شبکه با یک ابزار مدیریتی متمرکز و منسجم استفاده شود تا بتوان سیستم ها را در زمان بروز حملات ویروسی حفاظت نمود.

بدین ترتیب، مدیریت آنتی ویروس چه از لحاظ نصب و تنظیمات بر روی ایستگاه های کاری و کلاینت ها و چه از لحاظ به روزرسانی آنها بصورت متمرکز انجام می شود.

با توجه به این نیاز، شرکت مهندسی "امداد کامپیوتر تهران" بررسی، انتخاب و ارائه آنتی ویروس مناسب را در دستور کار خود قرار داده و خدمات نصب و پشتیبانی آنتی ویروس های برتر را به مشتریان ارائه می دهد.

مفهوم آنتی ویروس در دنیای امروز IT تغییر یافته، و باید به جای آنتی ویروس، نام آن را بسته امنیتی بگذاریم. شرکتهای مختلف تولید کننده آنتی ویروس نیز محصولات خود را گسترش داده اند و از غالب تولید تک محصولی درآمده اند. بسته های امنیت وب، مدیریت ایمیل و اسپم، فایروال، بسته های جلوگیری از جاسوسی یا Spy و آنتی ویروس جزو قسمتهای مختلف یک بسته امنیتی می باشد.شرکت های ESET، Kaspersky، McAfee، Bit Defender، Norton، Symantec از جمله شرکت های پرقدرت در تولید و ارائه بسته های امنیتی می باشند. هر کدام از شرکت های فوق برای نسخه های شبکه ای خود تمهیداتی در نظر گرفته اند. برای مثال آنتی ویروس شبکه ای شرکت ESET با نام ESET Remote Administration Server نام دارد. یا آنتی ویروس شبکه ای شرکت کسپراسکی Kaspersky Security Center نام دارد. 

لایسنس های این شرکت ها بسیار متنوع می باشد. جدا از نسخه های خانگی، نسخه های شبکه ای این شرکت ها دارای انواع مختلفی بوده و همچنین قیمت این محصولات بسته به نوع خریداری آن متفاوت می باشد. برای مثال تمامی این شرکت ها برای مهاجرت از یک محصول دیگر به محصولات خودشان تخفیفاتی در نظر گرفته اند و یا تمامی این شرکت ها برای مشتریانی که فعالیت آموزشی دارند تخفیفات ویژه ای در نظر گرفته اند. جهت تکمیل پکیج نصب و راه اندازی شبکه، "امداد کامپیوتر تهران" در کنار پشتیبانی شبکه، امکان ارائه لایسنس انواع آنتی ویروس های تحت شبکه را به عنوان یکی از خدمات شبکه برای مشتریان عزیز فراهم نموده است. همچنین تیم فنی "امداد کامپیوتر تهران" توانایی نصب و راه اندازی و رفع مشکلات مربوط به کلیه آنتی ویروس های تحت شبکه را دارند.

پس از نصب سرویس های اصلی شبکه، جهت محافظت از فایل های کاری و همچنین سالم نگه داشتن سیستم ها نیاز به آنتی ویروس روی تمامی سرورها و کلاینت ها می باشد. صحبت ما در مورد آنتی ویروس های تک کاربره نمی باشد، بلکه آنتی ویروس هایی مورد نظر ما است که به صورت شبکه ای کار می کنند. یعنی یک نسخه مدیریتی روی سرور نصب می شود و سایر سیستم از طریق سرور مدیریت می شوند. شرکت های مهم ارائه دهنده آنتی ویروس های شبکه شامل ESET, McAfee, Symantec, Kaspersky, Norton می باشند. کارشناسان فنی "امداد کامپیوتر تهران" با کلیه این آنتی ویروس های شبکه کار کرده و آموزش های لازم جهت نصب و راه اندازی و انجام تنظیمات لازم روی تمامی آنها را دیده اند.

 


چاپ   ایمیل