برقراری امنیت ارتباطات

برقراری امنیت ارتباطات

شبکه های خصوصی مجازی (VPN) در واقع دو یا چند شبکه خصوصی (مانند شبکه داخلی یک سازمان) را با استفاده از یک شبکه عمومی (مانند اینترنت) به یکدیگر متصل می کند. برای این ارتباط از یک تونل رمزگذاری شده امن استفاده می شود تا دیگر کاربران شبکه های عمومی قادر به مشاهده اطلاعات در چنین ارتباطی نباشند.

این سرویس علاوه بر اینکه ارتباط بین مراکز و شعب یک سازمان را امن می سازد، می تواند ارتباط امنی را برای مدیران و کارشناسانی که در محل های جغرافیایی مختلف حضور دارند با شبکه برقرار سازد. بدین ترتیب، ایشان می توانند از کاربردهای تحت شبکه مانند نرم افزارها و... استفاده کنند.

در سازمان هایی که دارای دفاتر پراکنده می باشند، نیاز به برقراری ارتباط سریع بین دفاتر بسیار ضروری است. با استفاده از شبکه گسترده اینترنت و مهارت و تجربه کارشناسان "امداد کامپیوتر تهران" بسیاری از شرکت ها و سازمان ها اقدام به برقراری ارتباط شبکه بین دفاتر خود در نقاط مختلف نموده اند. کافی است هر کدام از شعبات به اینترنت یا اینترانت ملی ارتباط داده شده و "امداد کامپیوتر تهران" نیز وظیفه ایمن سازی انتقال دیتا بر روی هر بستر نا امنی را بر عهده خواهد داشت. این راه حل به ویژه در شرایطی که دید مستیم برای ارتباط مستقل وجود نداشته باشد و یا به دلیل فواصل بسیار زیاد هزینه های اجرا ،غیر اقتصادی به نظر برسد، می تواند بهترین گزینه باشد.

ازجمله ویژگی های این سرویس:

  1. امکان برقراری ارتباط در کوتاه ترین زمان ممکن
  2. عدم قطع خدمات انتقال دیتای بین سازمانی در زمان بروز اختلال در سیستم اینترنت
  3. نرخ انتقال داده بالا در مقابل شارژ ماهیانه بسیار کم
  4. صرفه جویی در هزینه (عدم نیاز به استفاده از تجهیزات گران قیمت)
  5. صرفه جویی در هزینه (عدم نیاز به استفاده از تجهیزات دکل های مهاری مرتفع)
  6.  امکان به اشتراک گذاری منابع شبکه مانند پرینترها، فایل سرور، نرم افزارهای موجود بین دفاتر شرکت
  7.  امکان تامین ارتباط اینترنتی برای یکی از شعب و مدیریت یکپارچه دسترسی به اینترنت در کلیه شعب
  8.  امکان یکپارچه‌سازی سیستم تلفن داخلی امن بدون نیاز به در اختیار داشتن شبکه تلفن شهری در تمام دفاتر و پرداخت هزینه‌های مربوطه

 


چاپ   ایمیل